052-3885788

סימון חניונים או סימון חניון נחשבת למשימה מסוכנת פחות מאשר סימון כבישים, אבל לכזו שהיא חשובה לא פחות. אמנם בחניונים תנועת המכוניות פחותה לעומת זו שבכביש, כך שהסכנות אינן נחשבות למוחשיות במיוחד אבל האמת שונה לחלוטין.

חניון הוא כל אזור תחום שמיועד לחנייה של כלי רכב, אבל העובדה שיש סוגים שונים של חניונים הופכת את סימונם לבעייתי. למשל:

  • חניונים ציבוריים שמיועדים לכמות גדולה של רכבים (למשל חניון של קניון)
  • חניונים של ארגונים שונים שמיועדים גם כן למספר רכבים רב אך נחשבים לחניונים פרטיים
  • חניונים של בתי מגורים משותפים שמיועדים אמנם למספר מצומצם של רכבים, אבל הכניסה אליהם אסורה למי שאינו מתגורר במקום.

 

עקרונות בסימון חניונים

לכן, סימון חניונים בא להסדיר את נושא החנייה בכל מקום לפי מספר עקרונות:

  1. ארגון – הבהרת אופן החנייה במקום, למשל איפה מותר לחנות, מתי מותר לחנות ולמי מותר לחנות.
  2. הגנה מתאונות דרכים – סימון מקומות חנייה בחניון מאפשר בו תנועה בטוחה, כך שנמנעת פגיעה של רכבים זה בזה, בחפצים שונים בסביבה (עמודים, תמרורים וכו') וכן בהולכי רגל.
  3. הקלה על השימוש בחניון – הסדרת החנייה בחניון מאפשרת להשתמש בו בקלות, למשל להיכנס ולצאת ממנו וכן לנסוע, לחנות ולנווט בו בקלות רבה יותר ללא זמני המתנה ממושכים או תורים.

 

למי לפנות לצורך סימון חניונים?

מכיוון שסימון חניונים היא פעולה מקצועית לעילא ולעילא יש לפנות לחברה שמתמחה בכך, כלומר חברה שעושה שימוש בחומרים מתאימים לעבודה זו שהם בטוחים ואיכותיים, עומדת בתקני הבטיחות ובסטנדרטים גבוהים (למשל עושה שימוש בצבעים בעלי תו תקן בלבד) ומקפידה על לוחות הזמנים שנקבעו מראש.

כמו כן, כדאי לבחור בחברה שמבצעת את כל הסימונים הנדרשים בחניונים למשל: סימון קווי הפרדה (רצופים ומקווקווים), סימון שולי נתיב הנסיעה באמצעות פס צהוב, סימון של מעברי חצייה, מעגלי תנועה ואיי תנועה וכן סימון של חניות ושל מקומות חנייה לנכים. 

חשוב לזכור שסימון חניונים נחשבת לפעולת תחזוקה שוטפת, אבל אין שום סיבה לפגוע באורח החיים השגרתי. למשל, יש חברות סימון חניונים שמבצעות את עבודתן בלילה ולכן מומלץ להעדיף אותן – כמובן במידה והן עומדות בדרישות המקצועיות הנוספות שהובאו לעיל.

Call Now Button