052-3885788

סימוני כבישים הם סימני הדרך שלפיהם מתנהלת התנועה במקום מסוים. כמו בכל סימני דרך גם סימוני כבישים חייבים להיות ברורים ובולטים, אבל מכיוון שכבישים הם עורקי תחבורה הן של רכבים שונים והן של הולכי רגל – סימוני כבישים צריכים להיות הרבה יותר מאסתטיים כדי למנוע טעויות, למשל למזער אפשרות של הפעלת שיקול דעת עצמאי בניגוד לחוקי התנועה.

למעשה, סימוני כבישים הם אלו שמבטיחים שימוש בטוח ונוח בדרך כלשהי מסיבה אחת -הם מהווים שפה תעבורתית שמוסכמת על כל אלו שעושים שימוש באותה דרך. המשמעות היא שעל סימוני הכבישים להיות גם איכותיים, גם יעילים וגם עמידים:

  • איכות – סימוני הכביש חייבים להיעשות ע"י חומרים שעומדים בתקני בטיחות רלוונטיים.
  • יעילות – סימוני הכבישים חייבים להיות בעלי נראות לאורך כל שעות היממה, למשל להכיל תוספים וחומרים מיוחדים שמאפשרים את נראותם בלילה. כמו כן, עליהם להיעשות ע"פ חוקי התעבורה במקום למשל: אפשרות של עקיפה, חנייה, חציית הולכי רגל ועוד.
  • עמידות – סימוני הכבישים צריכים להיות עמידים לאורך זמן בפני שחיקה , למשל בשל תנועת מכוניות רבה או תנאי מזג האוויר השונים: שמש, רוח, גשם, קור, חום וכו'.

 

לפנות לטובים ביותר

חשוב לזכור דבר אחד – סימוני כבישים שאינם נעשים בצורה מקצועית יכולים לגרום לתאונות דרכים, כך שמדובר בפעולה אחראית מהשורה הראשונה כי חיי אדם מוטלים על הכף. לכן סימוני כבישים חייבים להיעשות אך ורק ע"י אלו שזוהי מומחיותם. המשמעות היא שבכל הנוגע לסימוני כבישים יש לפנות לטובים ביותר שעומדים בקריטריונים הבאים:

  1. מבצעים סימוני כבישים בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר שקיימים כיום בשוק
  2. מבצעים סימוני כבישים תוך מינימום הפרעה למהלך החיים השגרתי והתקין
  3. מבצעים סימוני כבישים בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו מראש ותוך הקפדה על שקיפות.

למעשה, סימון כבישים היא מומחיות בפני עצמה שדורשת הן ניסיון, הן היכרות עם חוקי התעבורה הרלוונטיים והן שימוש בחומרים ובמכשור מתקדם. לכן, מומלץ לפנות לחברה שמעסיקה אך ורק אנשי מקצוע שהוסמכו לתפקידם ע"י מע"צ – הרשות הלאומית לדרכים בישראל שהיא הסמכות העליונה במדינה בתחום זה.

Call Now Button