052-3885788

צביעת כבישים מאפשרת הרבה יותר מעשיית סדר בכביש. מכיוון שמדובר במקום שנעשה בו שימוש ע"י הן כלי רכב מסוג שונים (החל מאוטובוסים ומשאיות וכלה באופניים ומכוניות פרטיות) והן ע"י הולכי רגל – צביעת כבישים יכולה במקרים רבים להציל חיים ולשמור על ביטחונם של המשתמשים בכביש : הולכי רגל ונוסעים כאחד.

צביעת כבישים מאפשרת להדריך את המשתמשים בכביש לגבי חוקי התנועה במקום, כך שהיא מעין שפה שמוסכמת ומובנת ע"י כל המשתמשים בדרך. למשל: איפה מותר ואסור לעקוף, איפה מותר ואסור לחנות, איפה מותר ואסור לנוסע, מהו כיוון הנסיעה המותר ועוד.

 

צביעת כבישים – הבטיחות מעל הכל

צביעת כבישים היא אמנם אלמנט ויזואלי ואסתטי, אבל המטרה העומדת מאחוריה היא בראש ובראשונה הבטיחות של המשתמשים בכביש. לכן, השימוש נעשה לרוב בצבעים בהירים (צהוב ולבן) שיוצרים קונטרסט לאספלט הכהה ונחשבים בולטים יחסית. כמו כן, נעשה שימוש בצבעים בעלי מקדם חיכוך גבוה שפעולתם כפולה:

  • מצד אחד – הגברת העמידות של הסימנים בכביש מפני חיכוך עם צמיגי הרכבים השונים
  • מצד שני – מניעת אי יציבות של הרכבים ו/או החלקה של הרכבים בזמן מגע עם הסימנים

 

חידוש צביעת הכבישים

עם זאת, עם הזמן הצבעים דוהים ונדרש חידוש של הצביעה המקורית. צביעה זו חייבת להיעשות על פי השלבים הבאים:

  • תכנון מראש שכולל מדידה נכונה של השטח, חלוקה מחושבת של האזורים (למשל אזורים לנסיעה ולחנייה), סימון של דרכי הגישה ועוד.
  • ביצוע הצביעה בצורה מדויקת ומקצועית וברמה הגבוהה ביותר בהתאם לחוקי התעבורה.
  • שימוש במכשור ובחומרי עבודה איכותיים, למשל צבעים עמידים שמחזיקים מעמד לאורך זמן ושעומדים בתקנים ישראליים ובינלאומיים.

 

למי פונים לצורך צביעת כבישים?

לכן, מומלץ לפנות לחברה בעלת ידע, מומחיות וניסיון בצביעת כבישים. למשל, חברה שעובדת בפתיחות מלאה ושפעולתה כוללת הגעה של נציג מטעמה למקום, עריכת מדידות מדויקות ומתן ייעוץ מקצועי בהתאם לתנאי השטח ודרישות הלקוחות.

כמו כן, יש לפנות לחברה שמעסיקה צוות עובדים מיומן שהוכשר לצביעת כבישים ע"י מע"צ (החברה הלאומית לדרכים), שעושה שימוש בחומרים בעלי יכולות גבוהות בתחום העמידות גם במקומות בעלי בלאי גבוה ובעיקר – עושה הכל כדי להבטיח שהשימוש שלכם בדרך יהיה בטוח.

Call Now Button