052-3885788

אין שום ספק כי תאונות הדרכים הן אחד מהגורמים העיקריים לתמותה בישראל ובעולם כולו, בו, בכל דקה נתונה, גודשים מיליארדי רכבים את הכבישים המרשתים את כדור הארץ. כבישי ישראל נחשבים כעמוסים במיוחד, יחסית למדינות מתקדמות אחרות בעולם, והנהגים הנוסעים בהם מבלים שעות ארוכות בנהיגה, כשאיכותם של הכבישים ובעיקר- סימונם בדרך של צביעת אספלט, קובעים לא רק את איכות הנהיגה, אלא, אף במקרים מסוימים, יכולים להוות את ההבדל בין נסיעה בטוחה בסביבה ברורה ונהירה לנהג לבין נהיגה מבולבלת שעלולה לסכן אותו ואת הנהגים האחרים שסביבו.

 

סימון הכבישים בדרך של צביעת אספלט – באחריות מי?

בארץ, מתחלקת האחריות הנוגעת לבטיחות הנוהגים והנוסעים בכבישים בין הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, משרד התחבורה, לבין העיריות והרשויות המקומיות שברחבי הארץ. את משימת צביעת אספלט מבצעות חברות המתמחות בתחום צביעת אספלט, תוך שימת לב למספר נקודות חשובות, שבלעדיהן, הצביעה והסימון עלולים שלא להשיג את מטרתם המקורית – מניעת בלבול אצל הנוהגים בכביש הספציפי. הנקודה הראשונה החשובה היא המדידה המקצועית באמצעות מכשור מתקדם שמתאים במיוחד למדידתם של מרחקים גדולים. הנקודה השנייה, החשובה לא פחות מכך, היא התאמתו של הצבע העונה על דרישות הצביעה. כאן, כמובן שאין המדובר בצבעים הרגילים המוכרים לכם מהטמבוריה השכונתית, אלא בצבעים עמידים במיוחד, שמיועדים להיות עמידים בבלאי גבוה לאורך זמן ולהישאר בולטים לעין גם במצבים של מזג אוויר בעייתי. הנקודה השלישית החשובה, היא שימת הלב הנדרשת לדיוק הביצוע, שכן מדידות מדויקות וצבע עמיד לא יועילו רק בזכות עצמם, אלא אם החברה המבצעת תתייחס לעניין צביעת אספלט בכובד הראש ובמקצועיות המשתמעים מכך.

 

חשיבותם של סימוני תנועה

צביעת אספלט בין אם ישירות על הכביש או על המדרכה, משמשת את הרשויות כדי להבטיח שהנהגים והולכי הרגל יודעים כיצד מצופה מהם לנהוג בכל מקום. כל אותם הסימנים, הקווים והצורות שהפכו להיות חלק בלתי נפרד מהנוף היומיומי שלנו, מתווים לנו את הדרך הנכונה לנהיגה ולהליכה בטוחים יותר, עבורנו ועבור הסובבים אותנו.

Call Now Button