052-3885788

חשבתם פעם איזה בלגן היה מתרחש בעולם, לו מקומות חניה בחניונים, לא היו מסומנים כמו שהם מסומנים כיום? תארו לעצמכם, מה היה קורה, כשאתם נכנסים לחניון רחב ידיים, שבו כל אחד החנה את רכבו איפה שהתחשק לו, ועל פי נוחותו הרגעית… נכון, צביעת חניונים היא משהו שאיננו נוהגים לשים אליו לב בדרך כלל, אולם, מעבר לאותם מקומות מסומנים בצבע על פני האספלט או על הקירות, צביעת חניונים מאפשרת לכל אחד מאיתנו למצוא את המקום הספציפי שלו בחניון, מבלי להיטרד ולשבור את הראש האם להחנות במקביל, בניצב, או, אולי בכלל לחנות באלכסון?

 

צביעת חניונים – הרבה יותר חשובה ממה שחשבתם!

לכאורה, צביעת חניונים והחוקים שמגדירים אותה, נדרשת בשל מצוקת החניה הגדולה הקיימת בערים. אבל זה, רק לכאורה, מכיוון שהצורך בסימוני חניה ברורים ומוגדרים קיים גם אצל דיירי בנייני דירות משותפים ואפילו אצל דיירי בתים פרטיים צמודי קרקע. זאת, מאחר והפעולה של סימון מקומות חנייה מסודרים אינה נחלתם הבלעדית של המרכזים המסחריים הגדולים או המבנים המשרדיים שונים, אלא שהיא נחוצה בכל מקום בו מצויה (וחונה) יותר ממכונית אחת. אבל, כאשר אנחנו מדברים על חניונים או מגרשי חניה גדולים, גדל הצורך בפעולות נוספות הנלוות לצביעת הסימון הפשוטה, והוא מתפתח לכדי פעולות נוספות כסימון נתיבי יציאה וכניסה, מיקום שלטי הכוונה, הקצאה וסימון של חניות נכים, סימונן של אבני השפה, ספרור החניות על האספלט או על הקיר שממול לחניה וכן הלאה. כל אותן פעולות שמכניסות סדר ויזואלי, מחשבתי ומהותי במקומות חניה מסודרים, שאמורים להכיל עשרות, מאות ואלפי כלי רכב.

 

למה, בעצם, שלא כל אחד יחנה היכן שבא לו?

כאוס עלול להתרחש בשנייה, בגלל אדם אחד בודד שמחליט שלא מתחשק לו (או לא נוח לו, או שהוא אינו מודע) להתחשב באחרים ובזכויותיהם. כך, למשל, קל מאד לדמיין, כי ללא מקומות חניה מוקצים ומוסדרים לנכים, הם יצטרכו לכתת את רגליהם החניה המרוחקת ביותר אל פתח הקניון, לדוגמה. כך שבעצם, פעולת צביעת חניונים מאפשרת לנו לשמור על הסדר, באופן שמגן בצורה שווה על הזכויות של כלל האוכלוסייה.

Call Now Button